сите категории

Други јазици

  • Водоотпорна етикета АМ
  • Водоотпорна етикета АМ

Водоотпорна етикета АМ

Опис: Водоотпорна ознака АМ

Димензија: 51 16 * * 3mm

Фреквенција: 58KHz

Боја: Баркод, бел, црн

Пакување: 20000 парчиња / ctn, 13 кг, 0.043 CBM

  • Производ Информации

Водоотпорна етикета АМ е нормална ознака АМ со пластичен капак, што може да се користи за некои специјални производи, како што се замрзната храна и така натаму. Водоотпорна етикета АМ може да биде деактивирана (еднократна) или не-деактивирачка (употреблива) етикета.  

Етикетата AM-отпорна на вода со ниска цена е достапна во широк спектар на стандардни и прилагодени стилови и се достапни во листови за да се приспособат на трговците на мало со ознаки на изворот и други барања за заштита на производите во продавницата. 

Електрични спецификации
Фреквенција: 58kHz +/- 300Hz
Деактивирање: 100%
Растојание за работа: До 1.6m за системот со двоен пиедестал.

Спецификации за квалитет

AQL = 1.0
CE / ISO / RoHS / MSDS

Материјали за градба
1. Пластично куќиште (полистирен / полиетилен 0.35 мм (0.014) дебелина.)
2. Резонатор
3. Ламинат
4. Пристрасност
5. Лепило
6. Ослободете лагер

ОНЛАЈН ИСТРАУВАЕ

Контактирајте не

  • Тел: + 86-21-52353905
  • Факс: +-86 21 52353906-
  • Е-пошта: hy@highlight86.com
  • Адреса: Соба 818-819-820, зграда Б, Св. Ноа, бр. 1759, патот Јиншаџијанг, округ Путуо, Шангај, Кина.