сите категории

Други јазици

  • Етикета RL044S RF
  • Етикета RL044S RF

Етикета RL044S RF

Опис: RF мека етикета

Димензија: 4 * 4cm

Фреквенција: 8.2MHz / 9.5MHz

Боја: Баркод, бел, црн 

Пакување: 20000 парчиња / ctn, 11KG, 0.025CBM

  • Производ Информации
Спецификации на етикетата RF   
Топ страна: Баркод / ​​бела / црна / транспарентна / прилагодена
Страна на колото: Бела
Големина на антена (MD × TD): 40 × 40mm
Ширина на лента (попречна насока): 42/45 / 72мм
Теренот на лентата (насока на машината): 42/45 / 72мм
Подлога: 20 μm
Индукторска страна: Алуминиум, 55μm
Кондензаторска страна: Алуминиум, 20μm
Макс. Дебелина: 200 μm
Лепило: Лепило за топло топење
Рок на траење од 2 години ако се чува на: 10 ° до 25(50 ° до 70</s>) и 35% до 65% RH
Температура на услугата: -40 ° до 60(-40 ° до 140</s>)
Температура на апликација: над 0 ° (32</s>)
Резонантна фреквенција: 8.2MHz (± 3%)
Ефективен волумен на сигнал: 2000cm3
Фактор на квалитет: Q70
Деактивирање Јачина на полето: 0.9А / м - 1.5А / м
Растојание за работа: до 1.5 m (5ft.) во Конфигурацијата на портата
   
Стандарден формат на пакување  
Количина за ролна: 1000pcs
Должина на ролна: 42.5m
Надворешен дијаметар на ролна: φ <145мм
Внатрешен дијаметар на јадрото на картон: 76.2mm
Пакување кутија (ролни): 20 ролни
Пакување на кутии (етикети): 20000 етикети
Кутија Бруто тежина: 11.5kg
Димензија на кутија: 31 × 31 × 23 см
   

* Q-фактор зависи од климатските услови и од видот на Q-факторот што се мери eqipment.
   Поради овие бројни фактори кои влијаат на овие резултати, ние ги нудиме овие информации без гаранции.
   Сите технички детали се предмет на техничка модификација без претходно известување.

Големината, бојата, обликот на етикетата RF е прилагодена. 4x4cm, 3x4cm, 3x3cm е популарен. Обликот на ознаката RF може да биде квадрат и круг. Термичка хартија за RF етикета е достапна и во Highlight:

RL044S-RF-Фабрика за етикети

 

ОНЛАЈН ИСТРАУВАЕ

Контактирајте нѐ

  • Тел: + 86-21-52353905
  • Факс: +-86 21 52353906-
  • Е-пошта: hy@highlight86.com
  • Адреса: Соба 818-819-820, зграда Б, Св. Ноа, бр. 1759, патот Јиншаџијанг, округ Путуо, Шангај, Кина.