сите категории

Други јазици

  • Налепница RL034 RF
  • Налепница RL034 RF

Налепница RL034 RF

Опис: RF мека етикета

Димензија: 3 * 4cm 

Фреквенција: 8.2MHz / 9.5MHz 

Боја: Баркод, бел, црн

Пакување: 20000 парчиња / ctn, 10KG, 0.025CBM

  • Производ Информации

 

RF Sticker Specifications   
Топ страна: Баркод / ​​бела / црна / транспарентна / прилагодена
Страна на колото: Бела
Големина на антена (MD × TD): 30 × 40mm
Tape Width(Transverse Direction): 42/45 / 72мм
Теренот на лентата (насока на машината): 42/45 / 72мм
Подлога: 20 μm
Индукторска страна: Алуминиум, 55μm
Кондензаторска страна: Алуминиум, 20μm
Макс. Дебелина: 200 μm
Лепило: Лепило за топло топење
Shelf life of 2 years if stored at: 10 ° до 25(50 ° до 70</s>)and 35% to 65% RH
Температура на услугата: -40 ° до 60(-40 ° до 140</s>)
Температура на апликација: над 0 ° (32</s>)
Резонантна фреквенција: 8.2MHz (± 3%)
Ефективен волумен на сигнал: 2000cm3
Фактор на квалитет: Q70
Деактивирање Јачина на полето: 0.9А / м - 1.5А / м
Растојание за работа: up to 1.5m(5ft.)in Gate Configuration
   
Стандарден формат на пакување  
Количина за ролна: 1000pcs
Должина на ролна: 41m
Надворешен дијаметар на ролна: φ <145мм
Внатрешен дијаметар на јадрото на картон: 76.2mm
Пакување кутија (ролни): 20 ролни
Пакување на кутии (етикети): 20000 етикети
Кутија Бруто тежина: 11kg
Димензија на кутија: 31 × 31 × 23 см
   

* Q-factor is depending on climate conditions and on type of Q-factor measuring eqipment used.
   Due this numerous factors affecting these results, we offer this information without quarantee.
   All technical details are subject to technical modification without prior notice.

The size, color, shape of RF sticker is customized. 4x4cm, 3x4cm, 3x3cm is popular. The shape of RF sticker can be square and round. Thermal paper for RF sticker is also availble in Highlight:

RL034-RF-sticker-Good-Quality

 

ОНЛАЈН ИСТРАУВАЕ

Контактирајте нѐ

  • Тел: + 86-21-52353905
  • Факс: +-86 21 52353906-
  • Е-пошта: hy@highlight86.com
  • Адреса: Соба 818-819-820, зграда Б, Св. Ноа, бр. 1759, патот Јиншаџијанг, округ Путуо, Шангај, Кина.