сите категории

Други јазици

  • Поддршка за аларми за мобилна телефонија
  • Поддршка за аларми за мобилна телефонија

Поддршка за аларми за мобилна телефонија

Опис: Прикажи самоаларм

големина: 160 96 * * 72mm

материјал:  ABS

Боја:Белило

Должина: 90cm

Додатоци: 3м лепак / адапто за напојување

предност: Функција за броење

  • Производ Информации

Поддршка за аларм за безбедност на мобилен телефон MDP003

 

Содржина

Поддршка за аларми за мобилна телефонија

модел

MDP003

Капацитет на батериите

700mAh

Волумен

85-105ДБ

Функција за броење

Да, може да ви каже колку луѓе земаат телефон.

Екран за екранот

LCD екран

Внесете

DC5V -2.5A (максимум)

излез

DC5V -2.5A (максимум)

конектор

Андроид / Епл USB кабел

температура

-10 ℃ ℃ -80

димензија

125x95x76mm

Далечински управувач

1 за секои 10 сета

Лепило

3M лепак

 Мобилен-безбедносен-аларм-држач-високо-квалитетен

инструкции

1. Отстранете го капакот на налепницата на долниот дел од штандот и залепете го на масата.

2. Вметнете ја линијата на сензорот што може да се повлече во дупката од десната страна на држачот.

3. Отстранете го капакот на налепницата на штандот и залепете го мобилниот на штандот.

Отстранете ја малата тркалезна обвивка на налепницата и залепете ја на предниот екран на мобилниот. Напојувајте го уредот. Soundе има звук за два пати, а ЛЦД-екранот има сино светло, симболот на телефонот на ЛЦД-екранот се вклучува, тоа значи дека функцијата против кражба е успешно активирана.

4. beе има звук на аларм, ЛЦД-екранот станува црвен, а сигналот за предупредување на ЛЦД трепка кога ќе се исклучи долниот дел или кабелот или сензорот АП.

5. Притиснете го копчето RET на далечинскиот управувач за да го запрете алармот.

6. Функцијата за броење ви е да откриете кој производ е попопуларен и потоа да направите продажна активност.

Најголемиот број е 9999. Кога е полн, можете да го притиснете копчето CLR на далечинскиот управувач за да се ресетира.

 

Чести неуспеси:

  1. Без функција за кражба

Решение: Ве молиме, потврдете дали кабелот е добро поврзан; дали телефонот е добро поврзан со авион; дали основната поддршка е израмнета.

  1. Лажен аларм

Решение: Ве молиме, забележете дека лабавата врска и лепливоста на 3M стануваат полоши.

  1. Без полнење

Решение : Проверете ја врската на кабелот за полнење и користете го вистинскиот кабел. 

ОНЛАЈН ИСТРАУВАЕ

Контактирајте нѐ

  • Тел: + 86-21-52353905
  • Факс: +-86 21 52353906-
  • Е-пошта: hy@highlight86.com
  • Адреса: Соба 818-819-820, зграда Б, Св. Ноа, бр. 1759, патот Јиншаџијанг, округ Путуо, Шангај, Кина.