сите категории

Други јазици

  • Мека етикета за вметнување AM
  • Мека етикета за вметнување AM

Мека етикета за вметнување AM

Опис: Insertable AM Label

Димензија: 45.5 11.1 * * 2mm

Фреквенција: 58KHz

Боја: Баркод, бел, црн

Пакување: 20000 парчиња / ctn, 13 кг, 0.043 CBM

  • Производ Информации

Insertable AM soft Label can be deactivable (disposable) or non-deactivable (usable) label.  With a point top, insertable AM soft Label is easily to be inserted into box, which is convenient for chain stores and so on. 

Low-price Insertable AM soft  Label are available in a wide range of standard and custom styles and are available in sheets to accommodate retailers with source-tagging and other in-store product protection requirements. 

Електрични спецификации
Фреквенција: 58kHz +/- 300Hz
Деактивирање: 100%
Растојание за работа: До 1.6m за системот со двоен пиедестал.

Спецификации за квалитет

AQL = 1.0
CE / ISO / RoHS / MSDS

Материјали за градба
1. Пластично куќиште (полистирен / полиетилен 0.35 мм (0.014) дебелина.)
2. Резонатор
3. Ламинат
4. Пристрасност
5. Лепило
6. Ослободете лагер

ОНЛАЈН ИСТРАУВАЕ

Контактирајте нѐ

  • Тел: + 86-21-52353905
  • Факс: +-86 21 52353906-
  • Е-пошта: hy@highlight86.com
  • Адреса: Соба 818-819-820, зграда Б, Св. Ноа, бр. 1759, патот Јиншаџијанг, округ Путуо, Шангај, Кина.