сите категории

Други јазици

  • Броење на инфрацрвени луѓе HPC005
  • Броење на инфрацрвени луѓе HPC005

Броење на инфрацрвени луѓе HPC005

Големина: 65 * 60 * 25mm

Безжична врска со приемникот на податоци

Опсег од 3-40 метри или повеќе

Батерија: до 1.5 година (заменлива батерија)

Достапна мрежа 

Насочни податоци: податоци за влез, излез и престој.

Многу детална и сумирана табела за анализа

GPRS пренос е достапен 

Погоден за ланец продавници (неограничен број)

Поддршка на системот WinXP / Win2000 / Win7

  • Производ Информации

Погледнете го видеото подолу за краток вовед во HPC005:

 

HPC005 People Counting е најнапредниот бројач на инфрацрвени луѓе во Кина. Тој е точен, сигурен, лесен за инсталирање, мало одржување и многу достапен. Многу трговци на мало, библиотеки, музеи и други бизниси ги користат многуте придобивки што ги даваат овие системи. Буквално секој вид на бизнис може да има корист од податоците што ги даваат нашите Броење на луѓе.

 

Трговците ги користат нашите Броење луѓе за да утврдат коефициенти на продажба кон клиентите и врвни времиња на сообраќај на клиенти од час, дневно, неделно, месечно.

 

Библиотеките ги избираат нашите броеви за луѓе, бидејќи тие обезбедуваат многу прифатливо решение за автоматско броење на нивните посетители за одреден временски период. Некои библиотеки дури го користат нашиот безжичен систем за броење луѓе и софтверски пакет за да водат сметка за нивните врвни часови за оперативни цели.

 

Предности за HPC005 Луѓето сметаат


1. екран со течни кристали

  Податоците се прикажуваат и на ЛЦД-екранот директно, внатре и надвор од податоците.

 

2. Поширок опсег

  Може да се користи за порта со 1-40 метри.

 

3. Капацитет на батеријата

  АА батерија што ја нудиме може да работи до 1.5 година. Клиентите можат да го заменат сами или да купат од нас. Општите 1.5V-3.6V батерии АА се изработливи.


4. Силна анти-светлосна способност.

  Во голема мера намалете ја грешката при броење погодена од светлината, така што е поголема стапката на точност.

 

5. Силна способност за продор на стакло (врата)

  Може да работи добро зад отворена стаклена врата. Значи, нема ограничување за вратата.

 

6. Повеќе доверлив пренос на податоци

  Податоците за пренос на TX-RX до приемникот на податоци се силно шифрирани, па затоа се побезбедни.

 

7. Изглед

   HPC005 луѓе шалтер е повеќе модерен.

  Завртките што се користат за инсталација се скриени во задниот дел на шалтерот и изгледаат поубаво.

 

8. Панел

  Панелот може да се отпечати со кое било лого или дизајн.

 

9. Индикација за пречка

  Ако инфрацрвениот зрак е блокиран, ќе има индикација на ЛЕД-екранот и црвената светлина на RX ќе трепка. 

 

10. LED дисплеј е можен

  Податоците може да ги прикажете на надворешен LED дисплеј. За ова е поддржан протокол. 

 

Софтвер 

  

Постојат два софтвери за HPC005. 

 

1. Самостоен софтвер. 

Ова е бесплатно и се користи во единечна продавница. Табелата за извештаи подолу: 

 

2. Мрежен софтвер

Со мрежниот софтвер, можете да ги проверите сите податоци собрани од различни ланец продавници и да ги споредувате. 

 

Подолу е табелата за анализа од една од продавниците со синџири на наши клиенти, клиентот може да ги посети сите податоци на продавницата на кое било место.

(софтверот за англиска верзија ќе биде на англиски јазик)

Со мрежен софтвер, можете исто така да ги проверите податоците преку вашиот телефон. 

Означениот шалтер за луѓе се користи во различни видови продавници: 

 

Хајлајт е еден од најраните производители на луѓе кои бројат во Кина. Ние развивме инфрацрвени шалтери на почетокот, а потоа продолживме да ги ажурираме за да поддржуваме подобри производи за нашите клиенти. Сега, за бројачот на инфрацрвени лица, стапката на точност може да добие 95%. 

 

За да се исполнат различните барања од клиентите, шалтерот за луѓе со камера е подготвен сега. Висока стапка на точност, лесна инсталација, детален графикон на извештаи, може да се интегрира во системот POS / ERP, 24-часовната on-line поддршка го прави навистина популарен сега

 

Ние дизајниравме решенија за контра луѓе за многу продавници, како што се Кина Телеком, електронска продавница на Сони, продавница за iPhone, изложба на Лего и БМВ и така натаму. 

 

Сега, ние ја бараме агенцијата низ целиот свет. За нашата агенција, има многу привилегија на цена, техничка поддршка и така натаму. 

 

Добредојдовте да ни се придружите! 

 

Различни модели на луѓе шалтер за различни продавници:

 

Ако барате фотоапарат, луѓето бројат, Ве молиме кликнете на сликата подолу за детали: 

ОНЛАЈН ИСТРАУВАЕ

Контактирајте не

  • Тел: + 86-21-52353905
  • Факс: +-86 21 52353906-
  • Е-пошта: hy@highlight86.com
  • Адреса: Соба 818-819-820, зграда Б, Св. Ноа, бр. 1759, патот Јиншаџијанг, округ Путуо, Шангај, Кина.