сите категории

Други јазици

  • Бројач на луѓе за камери HPC008
  • Бројач на луѓе за камери HPC008

Бројач на луѓе за камери HPC008

1. Неспоредлива технологија

2. Следење на објекти

3. Референца за животна средина

4. Откривање на луѓе

5. Создавање на пат

6. Да се ​​бројат вкупниот сообраќај, податоците за надвор од престојот, просечното време на престој, бројот на луѓе на секој кат, густината на сообраќајот на сите позиции.

7. Да се ​​бројат сообраќајот, обемот на продажбата, бројот на зделката, стапката на купување и потоа да се изгради и извезе EXCEL-датотека.

8. Дневните, месечните и годишните податоци можат да се споредат и извезуваат во различна форма за ваша анализа и интеграција

  • Производ Информации

Проверете под видеото за краток вовед, повеќе детали се под видеото.

 

 

HPC008 технологија:

Следење на објекти
Референца за животна средина
откривање на луѓе
правец-создавање 

Бројачот на луѓе за камери HPC008 користи најнапредна технологија и прецизноста може да биде 95-98%. Инсталирањето на броењето на луѓето од камерите е „Приклучи и играј“.

Пазарот

Ние поддржуваме анализа на протокот на клиенти за индустријата за малопродажба, галерија, парк, сценски места, транспортна клучка, преполн плоштад и така натаму

 

Со шалтер за луѓе HPC008, ќе добиете:

Податоци за проток на клиенти со висока точност

Табела за детален извештај за податоци

Проток на клиенти во реално време на секој кат

Секоја промена на податоците за протокот на клиенти и просечните податоци

Колку луѓе сега купуваат

Густина на проток на клиент на различни локации

Просечно време на престој на посетителите

Стапката на купување

Податоците можат да се извезуваат во различна форма за анализа и интеграција

Податоците можат лесно да се интегрираат во POS / ERP системот


Инсталација - Приклучете и играјте


спецификација

Содржина 

спецификации 

големина

18.9 (L) * 14.5 (Ш) * 5.8 (H) CM

процесор

ARM кортекс A7> 1GHz (28nm

Сензор

видео влез

cmos / симплекс со висока дефиниција

Стандард за видео компресија

H.264, YUY2

Дефиниција за видео

Прилагодлив

Обработка на слика

Контрола на експозиција / контрола на добивка / баланс на бело / корекција на гама

Стапка на видео рамка

30fps

Мерен опсег

3.5m

Висина на инсталација

2.5-5.0m

Протокол за пристаниште

Мрежен интерфејс

RJ45, 10M / 100M, прилагодлив на портата Етернет

Стандарден протокол

802.11a или 802.11b / g

Интерфејс за одржување

Микро USB

SD картичка

Вграден, 8G ~ 32G

Електронски часовник

Вграден, RTC модул

Далечинска надградба

Надградете според веб-страницата

Физички параметар

 

големина

120mm * 120mm * 48mm

Тежина

200g

Адаптер

+ 5V / 2A

Моќ

≤10W

Следење на хардвер

Набdудувач на хардвер

температура

-20 ℃ ~ + 65 ℃

 

Попрецизна конфигурација на моделот

модел

Висина на инсталација

HPC008-2.1

2.6--2.7М

HPC008-2.5

2.8--3.0М

HPC008-2.8

2.9--3.2М

HPC008-3.6

3.2--3.8М

HPC008-4

3.9--4.4М

HPC008-6

4.4--5.1М

 

Критичната висина, препорачува да се избере голема леќа

Напомена

Резултатите од овој тест се базираат на лица со просек од 1.7 милиони

 

Ефективно откривање на ширина 2M

 

 

 

софтвер

 

Поставување на

Counter People Counter се користел во различни видови продавници: 

Повеќе модели за исполнување на различни барања:

Хајлајт е еден од најраните производители на луѓе кои бројат во Кина. Ние развивме инфрацрвени шалтери на почетокот, а потоа продолживме да ги ажурираме за да поддржуваме подобри производи за нашите клиенти. Сега, за бројачот на инфрацрвени лица, стапката на точност може да добие 95%. 

 

За да се исполнат различните барања од клиентите, бројачот за луѓе со камера е подготвен сега. Висока стапка на точност, лесна инсталација, детален графикон на извештаи, може да се интегрираат во POS системот, 24-часовната on-line поддршка го прави тоа навистина популарен сега.

 

Дизајниравме луѓе кои се спротивставија на многу продавници, како што се Кина Телеком, електронска продавница на Сони, продавница за iPhone, изложба на Лего и БМВ и така натаму. 

 

Сега, ние сме сервис агенција низ целиот свет. За нашата агенција, има многу привилегии на цена, техничка поддршка и така натаму. 

 

Добредојдовте да ни се придружите! 

 

Ако барате шалтер за инфрацрвени луѓе, кликнете на сликата подолу за детали:

ОНЛАЈН ИСТРАУВАЕ

Контактирајте нѐ

  • Тел: + 86-21-52353905
  • Факс: +-86 21 52353906-
  • Е-пошта: hy@highlight86.com
  • Адреса: Соба 818-819-820, зграда Б, Св. Ноа, бр. 1759, патот Јиншаџијанг, округ Путуо, Шангај, Кина.