сите категории

Други јазици

  • Highlight H.265 1080P Vehicle SSD Mobile 4ch/8ch car DVR for car camera system with 4G WIFI RJ45 GPS
  • Highlight H.265 1080P Vehicle SSD Mobile 4ch/8ch car DVR for car camera system with 4G WIFI RJ45 GPS

Highlight H.265 1080P Vehicle SSD Mobile 4ch/8ch car DVR for car camera system with 4G WIFI RJ45 GPS

Видеорекордер со камера за возила
За училишен автобус, автобус, брза помош, парцела, камион, автомобил
Чип Huawei (2018) Hi3521D
H.265 1080P Целосна рамка
Патентиран дизајн
SSD DVR видео рекордер
4CH канали
GPS

  • Производ Информации

Please check below short video for Highlight H.265 1080P Vehicle SSD Mobile 4ch/8ch car DVR for car camera system with 4G WIFI RJ45 GPS

 

H.265 1080P Vehicle SSD Mobile car DVR system with 4G WIFI RJ45

 

car DVR Description

 DVR камера за снимање, Можеби е најдоброто DVR возило што може да го најдете во Кина.

 5 инженери потрошија 3 години обидувајќи се да направат само 1 производ да биде:

 Не само најдобриот DVR во светот, туку и ARTWORK.

  Сега ја запознавте и приказната започнува.

H.265 1080P Vehicle SSD Mobile car DVR system with 4G WIFI RJ45

 

Карактеристики на ДВР на возилото:

♠ 1. Најновиот стандард H.265 (2018чип Hi3521D) Висок профил на компресија, прилагодлив динамички прилив на движење. 

♠ 2.Реално време 4 / 8CH 1080P, 4CH: PAL -100Frame / s NTSC -120 рамка / s., 8CH: PAL -200Frame / s NTSC -240 рамка / секунда 

♠ 3. Поддржете локален мониторинг во реално време, 3G / 4G, WIFI ИЛИ RJ45 може да биде далечинско следење во реално време, далечински дијалог. 

♠ 4. Поддршка на интелигентно управување со напојувањето за да се осигури дека е напорно да се вклучи автомобилското напојување. 

♠ 5 Поддршка на незаконско прекинување на напојувањето за заштита на видео датотеки и обезбедување на интегритет на видеото. 

♠ 6 Поддршка на заштита од краток спој и отстранување на интелигентно ресетирање на дефект на краток спој. 

♠ 7 Поддршка на инфрацрвена екстензија, работа со глувче и видео индикатор приклучок. 

8 Un Единствена антисеизмичка структура на дизајнот, брза инсталација.

♠ 9 Ги поддржува сите 2.5-инчни SATA SSD дискови со цврста состојба. 

♠ 10 Поддржувајте различни методи за снимање видео, автоматско континуирано снимање видео, отворете го снимањето видео на активирањето на вратата, тајмингот на снимањето видео.

♠ 11 Поддршка на 1, 4 и 8 рути за репродукција на брзина од 1-32 во исто време на опремата. 

♠ 12 Поддржува влез со широк напон и може да работи стабилно во опсег од 9V до 36V DC. 

♠ 13 Опремата е изработена од легиран материјал, што може да спречи стареење, мешање и согорување. 

♠ 14 Приклучокот за влез на напојување и приклучокот за видео влез и излез на опремата се сите приклучоци за авијација и приклучок за bmw, а интерфејсот е посилен и посигурен. Интерфејс докажан од грешки. 

♠ 15 Поддржете два вида видео пренос VGA, CVBS и може да се користи истовремено. 

16 ♠ технологија за автоматско инсталирање на дискот за заклучување, отстранување на дискот со еден клик, брзо и практично. 

♠ 17 Дизајн на корпа против кражба, и жица против кражба и против влечење и играат улога во дисипација на топлина.

♠ 18 Мала големина, мала тежина, едноставна и лесна инсталација.

♠ 19 Патентни производи, фалсификувањето мора да се испитаат.

 

8CH 1080P целосна рамка Hi3521D главни фукции на DVR возило во реално време:

 

функција

Опис на функциите

снимање

1, Поддржете режим на видео четири: Започнување со снимање, снимање на време, снимање за откривање на движење, снимање на аларм.

2, Поддржете снимање на 4 канали D1 или синхрони 4 канали 1080P.

3, систем за поддршка PAL или NTSC, модел за автоматско препознавање.

4, снимање на преклопување на OSD, како што се времето, бр. Автобус, името на каналот, запира информации итн.

5, Поддршка на HDD и SD картичка и USB циркулирачки запис.

рекорд

1.   Поддржете 4 канали аудио влез (4CH)

2.   поддршка 8 канали аудио влез (8CH)

3.   Аудио и видео синхроно процесирање

репродукција

1.   Поддржете ја синхроната репродукција на 1, 4 канали (4CH)

2.   Поддржете ја синхроната репродукција на 1, 8 канали (8CH)

3.   поддршка на репродукција, пауза, врамување, бавно репродукција, брзо напред, горниот дел, следниот дел и функцијата за исклучување на звукот

4.    Преземање на видео / датотека: Време за враќање на поддршката, враќање на каналите и враќање на типот на видео

Аларм

Поддржете аларм за локален сигнал, аларм за откривање движење и абнормален аларм.

информации

рекорд

Поддршка на возилото Не, рута за возење, уредот Нема запис.

ВКЛУЧЕНО ИСКЛУЧЕНО

Контрола на

1.   Поддржувајте фиксно мерење на времето за стартување и исклучување

2.   Поддршка на прекинувачот за клучни коли (ACC) или прекинувач за одложување на ACC

3.   Управување со напон за вклучување и исклучување на машината

 

8CH 1080P целосна рамка Hi3521D Главни параметри на DVR возило во реално време :

 

H.265 1080P Vehicle SSD Mobile car DVR system with 4G WIFI RJ45

Погоден за: серија 4SSD11280, серија 8SSD1280, серија 4HDD1280, серија 8HDD1280

Систем:
оперативен систем: вграден Линукс
Јазик: кинески / англиски / руски / традиционален
OSD: Графички кориснички интерфејс (мени за OSD)
Пријавување со лозинка: Лозинка на корисникот / Лозинка на администраторот
Fle систем: Корекција на грешка, криптиран систем за управување со датотеки
Визија:
Влез за видео: мешан влез 4CH ИЛИ 8CH CCD / AHD (1080p или 720p)
Излез на VGA: 1ch, поддршка 1920 * 1080, 1280 * 720, 1024 * 768
Излез на CVBS: излез на воздухопловството од 1 канал PAL / NTSC, 1.0Vp-p, 75Ω
Преглед: Поддржете преглед на единечни / четири / осум CH.
Сооднос на снимање: (Секој канал) PAL -30Frame / s NTSC -25 Рамка / секунди
Ресурс на системот: 4CH PAL: 100FPS; NTSC: 120FPS 8CH PAL: 200FPS; NTSC: 240FPS
Аудио:
Аудио влез: 4ч независен, 600Ω 8х независен, 600Ω
Аудио излез: 1ch излез, 600Ω, 1.0-2.2V
Аудио
Формат на снимање: Синхронизирано видео и аудио
Аудио компресија: G711A
Обработка и складирање на слики:
Компресија на слики : H.265, променлив поток (VBR) / фиксен тек (CBR)
Формат на видео: CIF / D1 / 720P / 1080P опционално, стандардно 1080P (1920 * 1080)
CIF: 128kbps ~ 5mbps, 10 нивоа по избор, стандардно 4 ниво (512kb),
Највисоко: 10 ниво, најниско 1 ниво
D1: 128kbps ~ 5mbps, 10 нивоа опционално, стандардно ниво 5 (768kb),
Највисоко: 10 ниво, најниско 1 ниво
720P: 128kbps ~ 5mbps, 10 нивоа по избор, стандардно 7 ниво (2mb),
 Највисоко: 10 ниво, најниско 1 ниво
1080P: 128kbps ~ 5mbps, 10 нивоа опционално, стандардно ниво 10 (5mb), највисоко: 10 ниво, најниско 1 ниво, забелешка: системски стандардно 1080P, највисоко: 10 ниво, најниско забележување 1 ниво: стандардно систем 1080P, 9 ниво (4mb )
Преземен е видео-простор; 0.45 G-1.76G / час (по канал 1080p и целосна рамка)
Формат на запис: Синхронизирано видео и аудио
Аудио-стапка на бит: 4KByte / s (по канал)
Складирање на HDD или ssd: 1 * SATA 2.5 "хард диск (дебел 7мм, поддршка до 4T)
SD меморија:1 * меморија за SD картичка (поддршка до 256 GB)
Алармот влез: 4 вредност на вклучување, под 4V е ниско, над 4V е аларм на високо ниво
Мрежа: 
RJ45: 1x RJ45 опционално, 10M / 100M / 1000M
 Wifi: опционален вграден wifi модул 2.4GHz / 5.8GHz (IEEE802.11n / g / b) за далечинско
видео проверка и преземање
3G / 4G: Изборни вградени 3G / 4G модули (FDD-LTE / TD-LTE / WCDMA / CDMA200)
GPS: Изборен вграден GPS / BeiDou модул, стандарден GPS
Комуникациски интерфејс
1. 1RS232 интерфејс, поддршка на 1 RS232 интерфејс (може да прошири повеќе 232 и 485 интерфејси)
2 1 RJ45 за пренос на кабел
3. 1 IR интерфејс за продолжување
4. 1 порта USB HOST Надворешно снимање видео, работа со глувче
5. 1 слот за SD-картичка за складирање или надградба
Надградба: Поддржете надградба на SD-картички.
моќност: Влезен напон е + 9V ~ + 36V, функција за управување со напојување, заштита од прекин на струја
Супер моќ: 10V напојување на полнење за заштита на видео датотеки во случај на нелегално прекинување на напојувањето
излезен напон: 12V (+ / -0.2v), максималната струја е 2А. 

 

Карактеристики на возилото DVR

 H.265 1080P Vehicle SSD Mobile car DVR system with 4G WIFI RJ45

 

H.265 1080P Vehicle SSD Mobile car DVR system with 4G WIFI RJ45

 

H.265 1080P Vehicle SSD Mobile car DVR system with 4G WIFI RJ45

 

H.265 1080P Vehicle SSD Mobile car DVR system with 4G WIFI RJ45

 

H.265 1080P Vehicle SSD Mobile car DVR system with 4G WIFI RJ45

Нашето возило DVR се споредува со другите: 

H.265 1080P Vehicle SSD Mobile car DVR system with 4G WIFI RJ45

 апликација

 Се користи во многу полиња како што се јавен превоз, превоз на патници, логистика, возила за спроведување на законот, такси, специјални возила РВ итн.

 

H.265 1080P Vehicle SSD Mobile car DVR system with 4G WIFI RJ45

 

 

 

H.265 1080P Vehicle SSD Mobile car DVR system with 4G WIFI RJ45

 

H.265 1080P Vehicle SSD Mobile car DVR system with 4G WIFI RJ45

 

 Поврзани производи

H.265 1080P Vehicle SSD Mobile car DVR system with 4G WIFI RJ45

Highlight H.265 1080P Vehicle SSD Mobile 4ch/8ch car DVR for car camera system with 4G WIFI RJ45 GPS

Highlight H.265 1080P Vehicle SSD Mobile 4ch/8ch car DVR for car camera system with 4G WIFI RJ45 GPS

 

 

ОНЛАЈН ИСТРАУВАЕ

Контактирајте нѐ

  • Тел: + 86-21-52353905
  • Факс: +-86 21 52353906-
  • Е-пошта: hy@highlight86.com
  • Адреса: Соба 818-819-820, зграда Б, Св. Ноа, бр. 1759, патот Јиншаџијанг, округ Путуо, Шангај, Кина.