сите категории

Други јазици

  • Означете 4G Wifi SSD H.265 возило црна кутија камион dvr за систем на камера со 4G WIFI RJ45 GPS
  • Означете 4G Wifi SSD H.265 возило црна кутија камион dvr за систем на камера со 4G WIFI RJ45 GPS

Означете 4G Wifi SSD H.265 возило црна кутија камион dvr за систем на камера со 4G WIFI RJ45 GPS

Видеорекордер со камера за возила
За училишен автобус, автобус, брза помош, парцела, камион, автомобил
Чип Huawei (2018) Hi3521D
H.265 1080P Целосна рамка
Патентиран дизајн
SSD DVR видео рекордер
4CH канали
GPS

  • Производ Информации

Проверете подолу кратко видео за Highlight 4G Wifi SSD H.265 возило црна кутија камион dvr за систем на камера со камион со 4G WIFI RJ45 GPS

 камион DVR SSD камион DVR SSD камион DVR SSD камион DVR SSD
возило црна кутија Опис 

4G Wifi камион DVR SSD H265 Возило Црна кутија за камион

4G Wifi камион DVR SSD H265 Возило Црна кутија за камион

 

Карактеристики на црната кутија за возилото:

 
♠ 1 Најновиот стандарден компресија со висок профил H.265, прилагодлив динамички прилив на движење.
♠ 2 4-CH или 8-CH 1080P во реално време, (секој канал) PAL -25 рамка / s, (секој канал) NTSC -30 рамка / s.
♠ 3 Поддржете локален мониторинг во реално време, 3G / 4G, wifi ИЛИ RJ45 може да биде далечински мониторинг во реално време, далечински дијалог.
♠ 4 Поддршка на интелигентно управување со напојувањето за да се осигури дека е напојно за напојување на автомобилот.
♠ 5 Поддршка на нелегално прекинување на напојувањето за да се заштитат видео датотеките и да се обезбеди интегритет на видеото.
♠ 6 Поддршка на заштита од краток спој и отстранување на интелигентно ресетирање на дефект на краток спој.
♠ 7 Поддршка на инфрацрвена екстензија, работа со глувче и видео индикатор приклучок.
8 Un Единствена антисеизмичка структура на дизајнот, брза инсталација.
♠ 9 Ги поддржува сите 2.5-инчни SATA SSD дискови со цврста состојба.
♠ 10 Поддржувајте различни начини на снимање видео, автоматско континуирано снимање видео, отворете го снимањето видео на активирањето на вратата,
тајминг на снимање видео.
♠ 11 Поддршка на 1, 4 и 8 рути за репродукција на брзина од 1-32 во исто време на опремата.
♠ 12 Поддржува влез со широк напон и може да работи стабилно во опсег од 9V до 36V DC.
♠ 13 Опремата е изработена од легиран материјал, што може да спречи стареење, мешање и согорување.
♠ 14 Приклучокот за влез на напојување и влезната и излезната порта за видео на опремата се со глава на воздухот, а интерфејсот е посилен и
посигурен. Интерфејс без грешки.
♠ 15 Поддржете 2 вида на видео пренос VGA, CVBS, може да се користат истовремено.
16 ♠ технологија за автоматско инсталирање на дискот за заклучување, отстранување на дискот со еден клик, брзо и практично.
♠ 17 Дизајн на корпа против кражба, и жица против кражба и против влечење и играат улога во дисипација на топлина.
♠ 18 Мала големина, мала тежина, едноставна и лесна инсталација.
♠ 19 Патентирани производи, фалсификувањето мора да се испитаат.

возило црна кутија Главни функции:

функција

 Опис на функциите 

снимање

1, Поддржете режим на видео четири: Започнување со снимање, снимање на време, снимање за откривање на движење, снимање на аларм.

2, Поддржете снимање на 4 канали D1 или синхрони 4 канали 1080P.

3, систем за поддршка PAL или NTSC, модел за автоматско препознавање.

4, снимање на преклопување на OSD, како што се времето, бр. Автобус, името на каналот, запира информации итн.

5, Поддржете HDD и SD картичка и USB циркулирачки запис.

рекорд

1. Поддржете 4 канални аудио влез (4CH)

2. Поддржете 8 канални аудио влез (8CH)

3. Аудио и видео синхроно процесирање

репродукција

1. Поддржете ја синхроната репродукција на 1, 4 канали (4CH)

2. Поддржете ја синхроната репродукција на 1, 8 канали (8CH)

3. Поддршка на игра, пауза, рамка во, бавно репродукција, брзо напред, горниот дел, следниот дел и функцијата за исклучување на звукот

4. Преземање на видео / датотека: Време за враќање на поддршката, враќање на каналите и враќање на типот на видео.

Аларм

 Поддржете аларм за локален сигнал, аларм за откривање движење и абнормален аларм.

информации

рекорд

 Поддршка на возилото Не, рута за возење, уредот Нема запис.

ВКЛУЧЕНО ИСКЛУЧЕНО

Контрола на

1. Поддржувајте фиксно мерење на времето за стартување и исклучување

2. Поддржете го прекинувачот за клучни коли (ACC) или прекинувач за одложување на ACC

3. Управување со напон за вклучување / исклучување на напонот

 

параметри на црната кутија за возилото: 

Погоден за: серија 4SSD11280, серија 8SSD1280, серија 4HDD1280, серија 8HDD1280
Систем:
оперативен систем: вграден Линукс
Јазик: кинески / англиски / руски / традиционален
OSD: Графички кориснички интерфејс (мени за OSD)
Пријавување со лозинка: Лозинка на корисникот / Лозинка на администраторот
Fle систем: Корекција на грешка, криптиран систем за управување со датотеки
Визија:
Влез за видео: мешан влез 4CH ИЛИ 8CH CCD / AHD (1080p или 720p)
Излез на VGA: 1ch, поддршка 1920 * 1080, 1280 * 720, 1024 * 768
Излез на CVBS: излез на воздухопловството од 1 канал PAL / NTSC, 1.0Vp-p, 75Ω
Преглед: Поддржете преглед на единечни / четири / осум CH.
Сооднос на снимање: (Секој канал) PAL -30Frame / s NTSC -25 Рамка / секунди
Ресурс на системот: 4CH PAL: 100FPS; NTSC: 120FPS 8CH PAL: 200FPS; NTSC: 240FPS
Аудио:
Аудио влез: 4ч независен, 600Ω 8х независен, 600Ω
Аудио излез: 1ch излез, 600Ω, 1.0-2.2V
Аудио
Формат на снимање: Синхронизирано видео и аудио
Аудио компресија: G711A
Обработка и складирање на слики:
Компресија на слика: H.265, променлив поток (VBR) / фиксен тек (CBR)
Формат на видео: CIF / D1 / 720P / 1080P опционално, стандардно 1080P (1920 * 1080)
CIF: 128kbps ~ 5mbps, 10 нивоа по избор, стандардно 4 ниво (512kb),
Највисоко: 10 ниво, најниско 1 ниво
D1: 128kbps ~ 5mbps, 10 нивоа опционално, стандардно ниво 5 (768kb),
Највисоко: 10 ниво, најниско 1 ниво
720P: 128kbps ~ 5mbps, 10 нивоа по избор, стандардно 7 ниво (2mb),
 Највисоко: 10 ниво, најниско 1 ниво
1080P: 128kbps ~ 5mbps, 10 нивоа опционално, стандардно ниво 10 (5mb), највисоко: 10 ниво, најниско 1 ниво, забелешка: системски стандардно 1080P, највисоко: 10 ниво, најниско забележување 1 ниво: стандардно систем 1080P, 9 ниво (4mb )
Зафатен видео простор; 0.45 G-1.76G / час (по канал 1080p и целосна рамка)
Формат на снимање: Синхронизирано видео и аудио
Аудио-бит-стапка: 4KByte / s (по канал)
Складирање на HDD или ssd: хард диск 1 * SATA 2.5 "(дебел 7мм, поддршка до 4T)
SD меморија: 1 * меморија за SD картичка (поддршка до 256 GB)
Внесување на аларм: 4 прекинувачка вредност, под 4V е ниско, над 4V е аларм на високо ниво
Мрежа: 
RJ45: 1x RJ45 опционално, 10M / 100M / 1000M
 Wifi: опционален вграден wifi модул 2.4GHz / 5.8GHz (IEEE802.11n / g / b) за далечинско
видео проверка и преземање
3G / 4G: Изборни вградени 3G / 4G модули (FDD-LTE / TD-LTE / WCDMA / CDMA200)
GPS: опционален вграден GPS / BeiDou модул, стандарден GPS
Интерфејс за комуникација: 
1. 1RS232 интерфејс, поддршка на 1 RS232 интерфејс (може да прошири повеќе 232 и 485 интерфејси)
2 1 RJ45 за пренос на кабел
3. 1 IR интерфејс за продолжување
4. 1 порта USB HOST Надворешно снимање видео, работа со глувче
5. 1 слот за SD-картичка за складирање или надградба
Надградба: Поддржете надградба на SD-картички.
Влез на напојување: Влезен напон е + 9V ~ + 36V, функција за управување со напојување, заштита од прекин на струја
Супер моќност: 10V напојување на полнење за заштита на видео датотеки во случај на нелегално прекинување на напојувањето
излезен напон: 12V (+ / -0.2v), максималната струја е 2А. 

 

 возило црна кутија Главни апликации: 

Се користи во многу полиња како што се јавен превоз, превоз на патници, логистика, возила за спроведување на законот, такси, специјални возила РВ итн.

4G Wifi камион DVR SSD H265 Возило Црна кутија за камион

 

 

детали за црната кутија за возилото Покажи

4G Wifi камион DVR SSD H265 Возило Црна кутија за камион

4G Wifi камион DVR SSD H265 Возило Црна кутија за камион

4G Wifi камион DVR SSD H265 Возило Црна кутија за камион

4G Wifi камион DVR SSD H265 Возило Црна кутија за камион

4G Wifi камион DVR SSD H265 Возило Црна кутија за камион

4G Wifi камион DVR SSD H265 Возило Црна кутија за камион

4G Wifi камион DVR SSD H265 Возило Црна кутија за камион4G Wifi камион DVR SSD H265 Возило Црна кутија за камион 

4G Wifi камион DVR SSD H265 Возило Црна кутија за камион 

 

поврзани со производот

Систем за камери DVR fisheye 193 °

4G Wifi камион DVR SSD H265 Возило Црна кутија за камион

Означете 4G Wifi SSD H.265 возило црна кутија камион dvr за систем на камера со 4G WIFI RJ45 GPS

Означете 4G Wifi SSD H.265 возило црна кутија камион dvr за систем на камера со 4G WIFI RJ45 GPS

ОНЛАЈН ИСТРАУВАЕ

Контактирајте не

  • Тел: + 86-21-52353905
  • Факс: +-86 21 52353906-
  • Е-пошта: hy@highlight86.com
  • Адреса: Соба 818-819-820, зграда Б, Св. Ноа, бр. 1759, патот Јиншаџијанг, округ Путуо, Шангај, Кина.