сите категории

Други јазици

  • HD001-1 Рачен детектор за метал
  • HD001-1 Рачен детектор за метал

HD001-1 Рачен детектор за метал

HD001-1 Рачен детектор за метал

Моќност: 9V стандардна или батерија на полнење (270mW)

Оперативна фреквенција: 22KHz

Оперативни Тековни: < 50mA

Работен напон: 7-9V

Напон на полнење: 12V DC или 9V AC

Работна температура: -5 ℃ до + 55 ℃

Нето тежина: 411g

димензии: 410mm (L) * 85mm (W) * 45mm (H)

Пакување: 20 парчиња / картон, 13.4KG, 0.067CBM

  • Производ Информации

Рачен детектор за полнење метал HD001-1 е детектор за метал со високи перформанси дизајниран да ги задоволи точните барања на безбедносната индустрија. Типична употреба ќе вклучува пребарување по тело за навредливо оружје во контрола на толпа, аеродром и гранично обезбедување, проверка на парцели и букви за метални предмети и каде и да треба да се открие скриен метал.

Детали за рачен детектор за метал HD001-1: 

Моќ 9V (6F22)
Работете со фреквенцијата 22KHz
Работете ја струјата <50mA
Работете со напон 7V-9V
индикатор Визуелно: Црвено / зелено LED звук: Звучник или слушалка; (слушалката не е вклучена)
Контрола на Вклучување / исклучување на прекинувачот; Прилагодувач на чувствителност на прекинувачот со мала чувствителност
Висока чувствителност 15мм на Пин; 45мм на 25 американски долари
Ниска чувствителност Детекторот реагира само на поголем метал
предмети како рачен пиштол, нож и сл.
Извозно пакување 25 парчиња на картон 0.089CBM
NW 10.3KG; GW 16.5KG
Димензија на единицата 41 (Л) X 8.5 (Ш) X 4.5 (H) см
Тежина на единицата 409G
Боја Црна
Прилог бесплатно футрола
Прилог за цел Батерија за полнење

Апликација:

Безбедна проверка: Избегнувајте носење шверц, како што се ножеви, пиштоли, итн.

Фабрика: Избегнувајте губење на скапоцености

Образование: Избегнувајте мамење, спречете да носите алатки за мамење, како што се телефони, електронски речник, итн., Кога ги испитувате. 

Компонента:

(1) футрола за монтирање на ремен                                                                 

(2) Батерија                                                           

Растојание на откривање:

Пин: 30-60мм

Рачен пиштол 64 модел: 150мм

Нож долг 6 инчи: 160мм

Дијаметар 20мм Челична топка: 90мм                                                       

спецификација:

Напон на напојување: 9V стандардна батерија или батерија на полнење

Моќност: 270mW

Фреквенција на работа: 22KHz

Работна струја: <50mA

Работен напон: 7V-9V

Работна температура: -5C ° до + 55C °

ОНЛАЈН ИСТРАУВАЕ

Контактирајте не

  • Тел: + 86-21-52353905
  • Факс: +-86 21 52353906-
  • Е-пошта: hy@highlight86.com
  • Адреса: Соба 818-819-820, зграда Б, Св. Ноа, бр. 1759, патот Јиншаџијанг, округ Путуо, Шангај, Кина.