сите категории

Други јазици

  • Порта AM005 AM
  • Порта AM005 AM

Порта AM005 AM

Димензија: 159.5 * 43 * 12cm

Фреквенција: 58KHz

материјал: дрво

Напон: 220 / 110V

Големина на картон: 170 * 50 * 17cm

Пакување: 1 парчиња / ctn, 22.5KG, 0.1CBM

  • Производ Информации

AM005 AM Gate can be TX-RX and MONO antenna as your requirement. It is made by wood. 

AM gate has a strong anti-interference ability and excellent detection oerferance. The installation is very easy - Plug and play. 

AM Gate Quick Guide

Вовед во електронска табла

TX плоча (предавател)

AM005-AM-Gate-Cheap

инсталација

Пред инсталацијата, забележете:

  1. Фреквенцијата е 58KHz.
  2. Растојанието помеѓу антените TX и RX зависи од ознаките и етикетите што ги користите. (Нормално, за ознака со молив од 55 мм, 0.5 м-2 м, за ознака AM DR, 0.5 м - 1.4 м.)
  3. Потребно е индивидуално напојување.

Чекор 1. Поврзете ги плочите TX и RX со кабел

Чекор 2. Напојувајте ги.

Детали како што е прикажано на сликата подолу:

AM005-AM-Gate-Professional-Manufacturer

ОНЛАЈН ИСТРАУВАЕ

Контактирајте нѐ

  • Тел: + 86-21-52353905
  • Факс: +-86 21 52353906-
  • Е-пошта: hy@highlight86.com
  • Адреса: Соба 818-819-820, зграда Б, Св. Ноа, бр. 1759, патот Јиншаџијанг, округ Путуо, Шангај, Кина.